امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تخم کاهو و خواص آن
#1
بر طبق تحقیق برترین های جهان، کاهو یکی از قدیمی ترین سبزی های دنیا است منشا آن هندوستان و آسیای مرکزی می باشد.
کاهو طبق مدارکی که بدست آمده از شش قرن قبل از میلاد در ایران مصرف می شده است و یک قرن قبل از میلاد به روم راه یافته و غذای مهمی برا رومیان بوده است .

کاهو گیاهی یک ساله دارای برگ های پهن و دارز و سبز روشن  و با طعم کمی شیرین می باشد . انواع مختلف کاهو که در حال حاضر در آمریکا کشت می شود حدود 16 نو ع می باشد که در تمام طول سال وجود دارد روی هم رفته دو دسته کاهو وجود دارد :

-کاهوی پرورشی و اهلی که در سالاد استفاده می شود که کاهوی گرد هدلوتوس و کاهوی ایرانی  از انواع مهم آن است.

-کاهوی وحشی یا کاهوی خودرو : کاهوی ایرانی از نظر مواد غذایی از کاهوهای گرد بهتر است. کاهوی گرد ارزش غذایی چندانی ندارد زیرا مقدار زیادی الیاف است که تولید گاز و نفخ در معده می کند .
این گیاه شامل ویتامین‌های K ،E1 _E_C_B6_B1_B_A می باشد .

طبع آن سرد و مرطوب و مصلح آن نعناع ، کرفس، هلیله پرورده و زیره می باشد .

خواص دارویی کاهو:

1) کاهو تمیز کننده خون است .
2) کاهو به علت داشتن آهن خون ساز است.
3) ضد تورم است.
4) کاهو خواب آور و آرام بخش است .
5) کاهو برا ی ضعف اعصاب مفید است.
6) کاهو ملین و ادرار آور است .
7) خوردن کاهو برای مالیخولیا مفید است .
8) کاهو ضعف های مجاری ادرار و مثانه را  درمان می کند.
9) اگر کاهو را با سکنجبین یا سرکه بخورند اشتها آور است .
10) کاهو اثر ضد تشنج دارد.
11) درد معده را تسکین می دهد .
12) برای برطرف کردن درد سینه کاهو را بپزید و بخورید.
13) زنان شیر ده اگر میخواهند شیرشان زیاد شود باید کاهوی پخته بخورند
14) ورم غدد لنفاوی را برطرف می کند
15) حدّت خون صفرا و یبوست صفرا و و سودارا برطرف میسازد .
16) برای دفع رطوبات مراکز مغزی و یا جبران کم شدن هورمون خواب نافع است
17) یبوست معده را برطرف می سازد
18) تپش قلب را درمان می کند.
خواص تخم کاهو:

1) تخم کاهو خواب آور است .
2) خوردن تخم کاهو زکام را بر طرف می کند.
3) تخم کاهو برا درد سینه مفید است.
4) خوردن تخم کاهو برای دستگاه ادراری مفید است .
5) کاهو سرشار از آهن و ویتامین است خاصیت خنک کننده دارد و برای آفتاب سوختگی مفید است .
6) از سفید شدن و ریزش مو جلوگیری می کند.
7) تشنگی را برطرف میکند و یرقان را درمان می کند .
8) توان جنسی را بالا می برد.
9) نازایی را درمان می کند. مصریان قدیم به کاهو" گیاه بارور" می گفتند.
10) کاهو ملین است و پزشکان خوردن آن را به افراد مسن و کسانی که تصلب شرایین دارند سفارش می کنند.
مضرات
 1) اگر در خوردن کاهو افراط نکنید این گیاه را به هیچ وجه مضر نیست ، زیاده روی در خوردن کاهو باعث فراموشی و کم شدن حافظه ، ضعف دید چشم و نفخ شکم می شود . برای برطرف کردن این عوارض میتوان کاهو را با مصلحات آن مصرف کرد.
2) زیاده روی و افراط در مصرف کاهو برای افراد مبتلا به سل و تنگی نفس مضر می باشد.
روایات
کاهو به عنوان یک گیاه خوردنی معروف است،اما تعداد بسیاری داستان و سمبل‌های مذهبی و دارویی از کاهو در زمان‌های قدیم موجود است. کاهو خواص مخدر ضعیفی داراست. که توسط آنگلو ساکسون ها مخدر خواب نامیده می شد. هرچند که کاهوی ساتیوا سطح پایین‌تری از مواد مخدر نسبت به فامیلهای خود دارا می باشد. این اثر  یکی از دو لاکتون موجود در مایع سفید داخل ساقه کاهو یافت می‌شود و به نام لاکتاریوم یا تریاک کاهو مشهور شده است. کاهو ، هم چنین به عنوان یک غذا در عید فصح یهودیان مورد استفاده قرار می گیرد که در مقایسه با شاخ و برگ گیاهی دیگری که در این جشن همراه با نان فطیر خورده می‌شوند انتخاب بهتری است.
otop.ir
پاسخ
#2
کاهو گیاهی بسیار مفید و خوش طعم که بیشتر در سالادها استفاده می شود، در این بخش از سایت آکاایران قصد داریم تا شما را با خواص کاهو آشنا کنیم، امیدواریم به مطالعه این مطالب به دانشتان افزوده شود، با ما همراه باشید.

نحوه استفاده : کاهو به طرق مختلف در سالادها و بعضی غذاها مصرف دارد و میتوان آنرا همراه با سکنجبین به علت طعم لذیذ مصرف کرد.
خواص : کاهو Lettuce
نام علمی lactuca sativa
گیاه شناسی
کاهو یکی از قدیمیترین سبزیجات دنیا است منشاء آن در هندوستان و آسیای مرکزی می باشد . کاهو طبق مدارکی که بدست آمده از شش قرن قبل از میلاد در ایران مصرف می شده است و یک قرن قبل از میلاد به روم راه یافته و غذای مهمی برای رومیان بوده است . کریستف کلمب تخم کاهو را به دنیای جدید برد بطوریکه از اوائل قرن پانزدهم میلادی کاهو در هائیتی و باهاما کشت می شده است . کاهو گیاهی است یکساله که دارای برگهای پهن و دراز و سبز روش می باشد و با طعم کمی شیرین .کاهوی ایرانی
انواع مختلف کاهو که در حال حاضر در آمریکا کشت می شود حدود 16 نوع می باشد که در تمام طول سال وجود دارد، روی هم رفته دو دسته کاهو وجود دارد :
1-کاهوی پرورشی و اهلی که در سالاد استفاده می شود که کاهوی گرد Head Lettuce و کاهوی ایرانی Romano Lettuce از انواع مهم آن است .
2- کاهوی وحشی یا کاهوی خودروکاهوی گرد

خواص کاهو


کاهوی ایرانی از نظر مواد غذایی از کاهوی گرد بهتر است . کاهوی گرد ارزش غذایی چندانی ندارد زیرا دارای مقدر زیادی الیاف است که تولید گاز و نفخ در معده می کند .

خواص داروئی:
خواص گیاه کاهو

کاهو از نظر طب قدیم ایران سرد و مرطوب است
1)کاهو تمیز کننده خون است
2)کاهو بعلت داشتن آهن خونساز است
3)ضد تورم است
4)کاهو خواب آور و آرام بخش است
5)کاهو برای ضعف اعصاب مفید است
6) کاهو ملین و ادرار آور است
7)خوردن کاهو برای مالیخولیا مفید است
8)کاهو زخم های مجاری ادرار و مثانه را درمان می کند
9)اگر کاهو را با سکنجبین و یا سرکه بخورند اشتها آور است
10)کاهو اثر ضد تشنج دارد
11)درد معده را تسکین می دهد
12)کاهو قوای جنسی را تقویت می کند
13)برای برطرف کردن درد سینه کاهو را بپزید و بخورید
14)زنان شیرده اگر می خواهند که شیرشان زیاد شود باید کاهوی پخته بخورند
15)ورم غدد لنفاوی را برطرف می کند

خواص تخم کاهو
تخم کاهو از نظر طب قدیم ایران سرد و خشک است
1-تخم کاهو مخرب و خواب آور است
2-خوردن تخم کاهو زکام را برطرف می کند
3-تخم کاهو برای درد سینه مفید است
4-خوردن تخم کاهو برای دستگاه ادراری نافع است و آنهائیکه قطره قطره ادرار می کنند باید تخم کاهو بخورند
( در حدود 10 گرم روزانه ) تا این مرض برطرف شود .
پاسخ
#3
آشنایی با خواص و مضرات کاهو کاهو یکی از قدیمی ترین سبزیجات دنیا به شمار می آید که منشأ آن در هندوستان و آسیای مرکزی است. پیشینه ی مصرف کاهو در ایران شش قرن قبل از میلاد است. این سبزی یک قرن قبل از میلاد به روم راه یافت و جزو غذاهای مهم رومیان شد.
مواد موجود در ۱۰۰ گرم کاهوی ایرانی:
انرژی ۱۸ کالری پروتئین ۱/۲ گرم موادنشاسته‌ای ۰/۱ گرم کلسیم ۶۵ میلی گرم فسفر ۲۵ میلی گرم آهن ۱/۵ میلی گرم چربی ۰/۲ گرم کلسیم ۱۸ میلی گرم سدیم ۱۰ میلی گرم پتاسیم ۲۵۰ میلی گرم ویتامین آ ۵۰۰ واحد ویتامین ب ۱ ۰/۵ میلی گرم ویتامین ب ۲ ۰/۰۸ میلی گرم ویتامین ب ۳ ۰/۴ میلی گرم ویتامین ث ۱۰ میلی گرم ارسنیک ۰/۰۲ میلی گرم اسید اگزالیک ۰/۰۰۳ میلی گرم
خواص درمانی کاهو: کاهو از نظر طب قدیم ایران سرد و مرطوب است کاهو تمیز کننده خون است ضد تورم است کاهو خواب آور و آرام بخش است کاهو ملین و ادرار آور است خوردن کاهو برای مالیخولیا مفید است کاهو زخم های مجاری ادرار و مثانه را درمان می کند اگر کاهو را با سکنجبین و یا سرکه بخورند اشتها آور است کاهو اثر ضد تشنج دارد درد معده را تسکین می دهد کاهو قوای جنسی را تقویت می کند برای برطرف کردن درد سینه کاهو را بپزید و بخورید ورم غدد لنفاوی را برطرف می کند کاهو به ویژه حاوی ویتامین «ث» – ضد اسکوربوت – است. کاهو ارزش غذایی چندانی ندارد، اما از لحاظ درمانی فوق العاده و سرشار از نمک های معدنی با خاصیت قلیایی است؛ به همین سبب خون را تصفیه می کند و به حفظ هوشیاری مغز و سلامت بدن کمک میکند. برگ های بیرونی کاهو ارزش خوراکی بسیار دارد؛ زیرا این برگ ها بیشتر در معرض نور آفتاب قرار دارد و نسبت به برگ های داخلی حاوی ویتامین بیشتر است. هر چه کاهو سبزتر باشد، ویتامین بیشتری دارد. این سبزی محتوی چند ماده مهم و شفابخش است. آب کاهو، خنک و شادابی بخش است و میزان فراوانی منیزیم در آب آن سبب تقویت بافت عضلانی، اعصاب و مغز می شود. آب کاهو جنبه درمانی بسیار بالایی دارد پتاسیم موجود در کاهو با بهبود گردش خون، روند انتقال مواد مغذی و اکسیژن را به پوست تقویت می کند. کاهواشتها را تحریک و سموم را از بدن دفع می کند. دم کرده کاهو مدر است و به عنوان مسکن عمل می کند. کاهوحاوی پروتئین است که برای رشد عضله ضروری است. کاهو منبع غنی انواع مواد معدنی نظیر آهن، منیزیم، مس، کلسیم و پتاسیم است که موجب ارتقاء سوخت و ساز بدن می‌شود. پتاسیم به داشتن فشار خون تحت کنترل کمک کرده و با تنظیم تعادل مایعات بدن موجب سلامت قلب می‌شود. کلسیم موجود در آن استخوان و دندان‌ها را محکم می‌کند. فواید کاهو در درمان کم خونی: کاهو موجب افزایش گلبول های قرمز خون در بدن شده و آهن موجود در آن برای درمان کم خونی مفید است؛ مس و آهن موجب تولید سلول‌های خونی در بدن می‌شود. منبع ویتامین آ کاهو منبع غنی ویتامین‌ها است. کاهو خام و تازه حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین A و بتا کاروتن (بتاکاروتن‌ها در داخل بدن تبدیل به ویتامین A می‌شوند) است. ویتامین A با افزایش لایه‌های مخاط به داشتن پوست سالم کمک کرده و برای بینایی خوب است. فواید کاهو در درمان یبوست: سلولز موجود در کاهو حجم مواد داخل روده و حرکات روده را افزایش می دهد که این امر درمان یبوست را بسیار آسان می سازد.

مفید برای بینایی : کاهو حاوی زیکسانتین است که جذب شبکیه شده و باعث ارتقاء بینایی می‌شود. زیکسانتین همچنین حاوی ویژگی‌های آنتی اکسیدان است که از بیماری‌های لکه دار شدن در اثر بالارفتن سن جلوگیری می‌کند. هم‌چنین از آب آوردن چشم جلوگیری می‌کند. فالانوئید موجود در کاهو از سرطان ریه و دهان جلوگیری می‌کند. با این وجود در مصرف کاهو افراط نکنید . زیرا زیاده روی در مصرف کاهو برای بینایی مفید نیست. فواید کاهو در پیشگیری از پوکی استخوان: کاهو حاوی ویتامین K است که با افزودن تراکم استخوان‌ها موجب تقویت استخوان شده و از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند. ویتامین K همچنین آسیب‌های مغزی عصبی را کاهش داده و در نتیجه از بیماری آلزایمر جلوگیری می‌کند. مصرف کاهو در باروری و بارداری: کاهو تازه مقادیر زیادی اسید فولیک و ویتامین اسید فولیک و ویتامین C است. اسید فولیک در طول بارداری جنین را سالم نگه می‌دارد. همچنین به ارتقاء سلامت تولید مثل زنان و مردان کمک می‌کند. بنابراین برای تقویت باروری موثر است. ویتامین C سیستم ایمنی بدن را ارتقاء داده و در برابر عفونت‌ها مقاومت می‌کند. مصرف کاهو در شیردهی: زنان شیرده اگر می خواهند که شیرشان زیاد شود باید کاهوی پخته بخورند فواید کاهو برای پوست، مو و ناخن: ۸درصد سیلیس، ۹ درصد فسفر و مقدار سولفور موجود در کاهو برای حفظ سلامت پوست، مو و ناخن مفید است. ویتامین ها و مواد مغذی کاهو، از ریزش مو پیشگیری می کند. مصرف کاهو در گونه ها، سرخی مطلوب پدید می آورد استفاده از کاهو به علت داشتن املاح فراوان – به خصوص منگنز و روی – برای جلوگیری از ریزش و سفید شدن مو مفید است. همچنین با برطرف کردن کمبود هموگلوبین و نمک های معدنی باعث شادابی پوست می شود. استفاده از کمپرس تهیه شده با جوشانده چند برگ کاهو به مدت ۲۰ دقیقه، در برطرف کردن آکنه و پسوریازیس موثر است. برای تأثیرگذاری، آب کمپرس باید به دمای اتاق برسد و به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست گذاشته شود. مصرف کاهو در دیابت: سبزیجات از جمله کاهو محدودیت مصرف در افراد دیابت ندارند. کاهو دارای ماده ای به نام لکتوکاریوم است که حاوی کربوهیدرات است. این ماده غذایی برای درمان دیابت ماده غذایی مناسب است و افراد دیابتی می توانند به راحتی از آن استفاده کنند. خواص تخم کاهو : تخم کاهو از نظر طب قدیم ایران سرد و خشک است تخم کاهو مخرب و خواب آور است خوردن تخم کاهو زکام را برطرف می کند تخم کاهو برای درد سینه مفید است خوردن تخم کاهو برای دستگاه ادراری نافع است و آنهائیکه قطره قطره ادرار می کنند باید تخم کاهو بخورند ( در حدود ۱۰ گرم روزانه) تا این مرض برطرف شود چه نوع کاهویی انتخاب کنیم؟ کاهوی ایرانی از نظر مواد غذایی از کاهوی گرد بهتر است . کاهوی گرد ارزش غذایی چندانی ندارد زیرا دارای مقدر زیادی الیاف است که تولید گاز و نفخ در معده می کند . موارد احتیاط: کاهو یکی از سبزیجاتی است که بسیار مستعد آفت است. بنابراین قبل مصرف به طور کامل آن را با آب سرد بشویید. مضرات کاهو : در خوردن کاهو چه بصورت خام یا پخته نباید زیاده روی شود زیرا : کاهو دارای مقدر زیادی الیاف است که تولید گاز و نفخ در معده می کند . موجب عوارضی از جمله ازدیاد فراموشی و کم شدن حافظه ضعف دید چشم نفخ زیاد و کم شدن نیروی جنسی می شود نکته: برای رفع این عوارض می توان از نعنا ، کرفس ، هلیله پرورده و زیره استفاده کرد.
7ganj.ir
پاسخ
#4
کاهو سرشار از ویتامین هاى (آ، ب ، ث ) و داراى آهن ، آهک (اکسید کلسیم ) فسفر، منیزیم ، ید، منگنز، روى ، سدیم ، و مس است خاصیت آن خنک است و تشنگى را می دهد.گیاهى است داراى برگهاى بزرگ و پهن و ساقه اى پوشیده از برگهاى ، آنرا خام مى خورند و از آن سالاد هم درست مى کنند، بذر آن کاشته مى شود.
نامها:
نام فارسی: کاهوی بستانی معروف به کاهو سالاد
نام آن در عربی و طب سنتی ایران: خَسّ (همان کاهوی پرورشی)
ترکی: خاس
فرانسه: Laitue cultivee
انگلیسی: Lettuce
نام علمی: Lactuca sativa L.
کاهو به طور کلی از نظر گیاهشناسی و خواص طبی به دو دسته تقسیم می شود 1) کاهوی بستانی یا پرورشی و اهلی 2) کاهوی وحشی یا کاهوی بری خودرو
کاهوی پرورشی گیاهی است از خانواده Compositae
خصوصیات گیاه شناسی:
کاهوی پرورشی گیاهی است علفی یکساله دارای برگهای پهن و دراز برنگ سبز روشن، چرب و شفاف، کمی شیرین، نازک و لطیف، مطبوع، سهل الهضم و خنک که در ایران در سطح وسیعی کشت آن بخصوص در شمال ایران مرسوم است.
اما کاهوی بری گیاهی است با برگهای باریکتر و بلندتر، بدون چربی و کمی سفت تر، سبزتر و تلخ نسبت به نوع بستانی
طبیعت و مزاج بستانی آن: سرد و تر در اوایل دوم
طبیعت و مزاج تخم آن: در دوم سرد و خشک
افعال و خواص آن در TIM:
صاف کننده خون است چنانکه صاحب کافی محمد ابن یعقوب کلینی از حضرت ابی عبدالله (ع) نقل می کند که بر شما باد خوردن خس که مولد خون صالح و صاف کننده خون است.
دافع ضرر اختلاف آب و هوا، آرام بخش، کم کننده صفرا و یبوست صفرا و سودا، ضد درد و مسکن، خواب آور، ملین، مدربول، ضد سرفه که ناشی از گرمی و خشکی باشد. خود گیاه کاهو مقوی و تونیک است. بادشکن، ضد سم، مسهل ضعیف، رفع کننده تشنگی، برای جذام، جنون، درد پستان، زخم مثانه و مجاری ادرار، پختن و خوردن آن با سرکه جهت برانگیختن اشتها و رفع یرقان و تسکین درد معده، پخته آن خاصیت غذایی بیشتری دارد و مؤثر بر درد سینه و ازدیاد شیر است.
در چین از تخم کاهو برای رفع ورم دستگاه تناسلی و برای روییدن مو در جای زخم ها همچنین ازدیاد ترشح شیراستفاده می کنند. در کتاب مخزن الادویه آمده است که تخم آن مخدّر، خواب آور و مسکن مواد متحرکه می باشد.
مضرات:
در خوردن کاهو چه بصورت خام یا پخته نباید زیاده روی شود زیرا موجب عوارضی از جمله ازدیاد فراموشی و کم شدن حافظه، ضعف دید چشم، نفخ زیاد و کم شدن نیروی جنسی می شود؛ که برای رفع این عوارض می توان از نعنا، کرفس، هلیله پرورده و زیره استفاده کرد.
مصلح: مصطکی
بدل: خشخاش
منابع:
  1. مخزن الادویه جلد 2
  2. معارف گیاهی – جلد 2 – تألیف حسین میر حیدر
  3. تحفه حکیم مؤمن
  4. قانون – ابن سینا
hidoctor.ir
پاسخ
#5
خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)-  «کاهو و سکنجبین» پای ثابت عصرهای فصل بهار مردم ایران است. این ترکیب غذایی در آیین‌های سنتی ایرانیان از جمله سیزده‌بدر نیز جایگاه ویژه‌ای دارد. برای همراهی همیشگی این دو خوراکی با یکدیگر دلایل علمی و پزشکی بسیاری در منابع طب کهن وجود دارد.

وجود رساله مستقلی با عنوان «رساله فی منافع السکنجبین» اثر زکریای رازی دلیلی بر اهمیت این خوراکی سنتی ایرانی است. این کتاب نوشته محمدبن زکریای رازی است. فواید سکنجبین عسلی، سکنجبین شکری و سکنجبین بذوری در این کتاب به قلم رازی تشریح شده است.

ترجمه کتاب رازی به همراه متن عربی آن با عنوان «دو رساله در فواید سکنجبین و خواص مومیایی» در سال 1391 از سوی دانشگاه تهران به چاپ رسیده است.

ابن‌سینا، دانشمند بزرگ ایران‌زمین نیز درباره فواید سکنجبین اثری با عنوان «السکنجبین» دارد.  نسخه‌های خطی این اثر در کتابخانه‌های جهان و ایران موجود است. ترجمه لاتین آن در سال ۱۵۴۷ میلادی به همت «آندره آ آلپاگو» صورت گرفت و با ترجمه رساله «دفع‌المضارالکلیه عن‌الابدان الانسانیه بتدارک انواع خطاءالتدبیر» در یک جلد با عنوان«Trectus ejussden ... de syrupo acetoso» در ونیز به چاپ رسیده ‌است.
 
تعادلی که کاهو و سکنجبین ایجاد می‌کنند!
چرا کاهو با سکنجبین مصرف می‌شود؟ ما ایرانی‌ها بسیاری از خوراکی‌ها را به‌ همراه مواد خوراکی دیگر میل می‌کنیم. به‌عنوان نمونه براساس توصیه پزشکان، ماست بهتر است با نعناع خشک همراه باشد یا شیر با عسل، عدسی و باقلا با گُلپر. این توصیه‌ها تاکیدی بر حفظ تعادل اخلاط بدن و مانعی برای ابتلا به سوء مزاج و بیماری است.

فواید سکنجبین براساس کتاب قرابادین صالحی و کبیر
«سکنجبین معرب سرکه انگبین و از دسته شربت‌ها است و یک‌هزار و 260 نوع از آن در کتاب «قرابادین» ثبت شده است. سکنجبین، شربتی با خواص فراوان است. از جمله این خواص این است که تشنگی را می‌نشاند و صفرا را ساکن و دهان را تر می‌کند. رطوبتی را که با سرفه به‌دشواری بیرون می‌‌آید، به‌آسانی از بین می‌برد و سده اندام‌های داخلی را می‌گشاید. سکنجبین ساده ترکیبی از سرکه و قند است و اگر این اجزا به نسبت مساوی باشند، طبیعتی مایل به سردی دارد و مفتح سده و رافع تشنگی و قاطع صفرا است و در تب‌های گرم و بیماری‌های طحال و جگر و معده مفید است و اگر نسبت سرکه بیشتر شود سرد و تلخ و اگر قند دو برابر باشد طبیعت سکنجبین معتدل است.

مصرف سکنجبین در بیماری‌های عصبی مضر است، مگر اینکه با افزودن داروهای گرم طبیعتش اصلاح می‌شود. سکنجبین ترش، مضر سرفه است و چون خاصیت جلا‌دهندگی دارد، خلط صفرا یا خلط شور یا تیز را می‌زداید و به امعا می‌آورد و اگر امعا ضعیف باشند باعث ایجاد زخم می‌‌شود.»
 
فواید کاهو در بیان بزرگان دین
به نقل از امام صادق(ع) در جلد 14 کتاب «بحارالانوار» درباره فواید کاهو آمده است: «کاهو بخورید، زیرا خون را صاف می‌کند.»

همچنین در این کتاب به نقل از رسول اکرم (ص) آمده است: «کاهو، خواب‌آور و برای هضم غذا مفید است.»

امام‌ رضا‌ (ع) نیز به شیعیان خود توصیه می‌فرمودند: «تا می‌توانید کاهو بخورید، زیرا کاهو رقت خون را از بین می‌برد و بهتر از سایر سبزی‌ها، خون را تصفیه می‌نماید.»
 
کاهو در کتاب‌های طب سنتی
براساس کتاب‌‌ «خواص سبزی‌های خوراکی» نوشته مرتضی نظری و جلد دوم کتاب «زبان خوراکی‌ها» نوشته دکتر غیاث‌الدین جزایری برای کاهو فواید زیر را می‌توان برشمرد:
 
کاهو، یک داروی تسکین‌دهنده و آرام‌بخش طبیعی است، زیرا شامل مقدار کمی از یک ماده  شیمیایی به نام لاکتوسین (LACTUCIN) است که وقتی به مقدار زیاد مصرف گردد، موجب سستی در بدن می‌شود.کاهو دارای آهن فراوان است که برای خونسازی در بدن لازم و از مؤثرترین و طبیعی‌ترین درمان‌های کم‌خونی است. کاهو، بینایی را تقویت می‌کند،‌ کاهو موی سر را به رنگ سیاه زیبائی در می‌آورد، به‌خصوص اگر ناشتا خورده شود. همچنین برگ‌های سبز کاهو بیشتر از برگ‌های سفید دارای ویتامین C است و علاوه بر آن مقدار نسبتا زیادی ویتامین A و ویتامین E دارد.

در جلد دوم «مخزن الادویه»، کتاب «تحفه» حکیم‌ مؤمن و «قانون» ابن سینا نیز به فواید کاهو اشاره شده است.

براساس این منابع کهن در خوردن کاهو چه به‌صورت خام یا پخته نباید زیاده‌روی شود، زیرا موجب عوارضی از جمله فراموشی و کم‌شدن حافظه، ضعف دید چشم، نفخ زیاد و کم شدن نیروی جنسی می‌شود که برای رفع این عوارض می‌توان از نعنا، کرفس، هلیله پرورده و زیره استفاده کرد.
پاسخ
#6
کاهوهای مصرف شده را دور نیندازید!

مطلب امروز مختص خانم های خانه دار خوش سلیقه، پرمحبت و ایثارگر ایرانی است (باز بگید شما مردا قدرشناس نیستید)… در این مطلب خواهید دید که چگونه می توان یک کاهو را بعد از مصرف دوباره رشد داده و کاهو جدیدی برداشت کرد (هر چند که می دونم خانم های ایران چیزی از کاهو باقی نمیذارند که بشه دوباره رشدش داد و تخصص تا بحدی است که قادرند آخرین اتم های کاهو را با چاقو برش زده و در سالاد قرار دهند!) خوب برگردیم سر اصل موضوع:
۱. انتهای کاهو را از برگ ها جدا کنید و مطابق شکل در ظرفی که انتهای آب ریخته اید بگذارید.
۲. ظرف را پشت پنجره، جایی که در معرض آفتاب باشد قرار دهید.
۳. منتظر باشید تا طبیعت کار خود را انجام دهد، کاهو ها دوباره رشد خواهند کرد.
پاسخ


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  با سبزیجات و خواص آنها بهتر آشنا شویم بهداشت و سلامت 25 3,897 02-08-2017, 11:32 PM
آخرین ارسال: بهداشت و سلامت

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان